VIAC JE NIEKEDY MENEJ A MENEJ JE NIEKEDY VIAC

Táto téma ma napadla nedávno keď som po poslednom fotení vyhadzovala svoje krásne fialové topánočky ktoré ste videli v predchádzajúcom článku.        Tieto topánky mali niečo cez 9 rokov.  Ešte dnes si pamätám kde som ich kúpila a dokonca viem že som ich veľmi rada nosila. Ale keď prišli deti tak opätky ostali bokom a ich čas nastal až teraz. Verte či nie ale kúpila som si ich od Japoncov, takže made in china mi vydržala 9 rokov.

A teraz prečo som vlastne zvolila názov menej je niekedy viac a viac je niekedy menej? Všetko to súvisí práve z témou oblečenia. Keď sa dívam na svoj šatník tak tam vidím mnoho veci nakúpených zo sekáčov ale zopár ich mám aj z Gate, HM, Takko, od sestry z anglicka a podobne. Môj šatník praská vo švihoch ale pritom viem že nakupovaním zo sekáčou nepodporujem firmy a fabriky kde pracujú deti, ženy za minimálne mzdy či za almužnu alebo nemusia preto trpieť zvieratká. Že dané kúsky sú ešte využiteľné pre mňa na pár rokov ale niektoré zase len na pár mesiacov.
Tak napr som si kúpila tričko zo sekáču ale keď som ho dala vyprať tak klasicky ako periem všetky veci zo sekáču, tak sa mi stalo že tričko stratilo farbu, nápis sa odlupol a rukávy sa zrazu zrazili tak že som mohla do nich napchať akurát tak ruky mojím deťom. Viem že sa to môže stáť aj v klasickej firme a že zato tričko som nedala mailand ale bola som s toho nešťastná lebo práve toto tričko som si vybrala práve pre jednu vidinu outfitu na blog a video ( áno občas sa mi stane že si kúpim niečo len pre blog a youtube ale potom sa mi stane že to začnem nosiť aj normálne v bežne dni).
Mám tích veci ozaj veľa a stále si niečo kúpim lebo veď čo sekáč je lacný, ja chcem mať úspešný a zaújimavý blog, youtube a instagram a viem že tam nájdem kúsky ktoré nikto nemá alebo teda má ale nie je tých ľudí tak veľa a že moja rodina preto nebude trpieť hladom. Samozrejme že tam nenakupujem každý deň to by sme asi fakt hladovali, pretože som ten typ blogerky ktorá keď vidí nejaký zaujímavý kúsok tak si k nemu zháňa iné kúsky ( ak ich teda nemám už doma) presne podľa mojej predstavy ktorú mám v hlave.
Ale zase to nie je téma tohto článku. Prejdem preto radšej k pointe. Pointa je že v dnešnej dobe nakupujeme veľa a naozaj veľa ale je lepšie nakúpiť veľa za málo peňazí či menej za viac peňazí? Niktoré blogerky a stylistky tvrdia že je lepšie dať viac peňazí za značkovú vec, lebo vraj Vám daný kúsok vydrží dlhšie. Takže máte taký kapsulový šatník, kde nebudete mať problém vyberať outfity na týždeň.
Jasne že taký kapsulový šatník si môžete vytvoriť aj zo sekáčových kúskov ale tu ide o ten princíp. Značkové veci Vám vydržia roky lebo daná značka si predsa nemôže dovoliť že o nej budete šíriť zlé meno ale čo ak si to isté len nie až tak značkové na menej rokov či mesiacov môžete nájsť v sekáči.
My ženy sa radi chválime že máme niečo značkové ale nie je lepšie kašľať na značku a radšej zaplatiť menej, omnoho menej a mať podobnú vec? Je lepšie teda nakupovať mnoho veci v sekáčoch za menej alebo značkové veci za viac? Čo je podľa Vás teda lepšie? Mať každý deň iný outfit z iných kúskov alebo pár outfitov ktoré sa nám v mesiaci prestriedajú?
OOTD: SAKO, NOHAVICE, TOP, KLOBÚK : SECOND HAND
OKULIARE, KABELKA, TOPÁNKY: GATE
môžeš ma odoberať aj na YOUTUBE  

Leave a comment