Czy poznawanie ludzi jest trudne?

Codziennie spotykamy masę ludzi. Na ulicy, w szkole, sklepie czy pracy. Niewielu z nich odgrywa ważna rolę w naszym życiu. Jest to jakaś część ludzi, którzy w ogóle nie mają wpływu na nas i nasze życie.
Czy poznawanie ludzi jest trudne? Nie każdemu to sprawia trudność, jednak osoby nieśmiałe mają z tym problem. W tym ja. Tzn, bardzo lubię poznawać ludzi, ale nie zbyt dobrze mi to wychodzi. Trudno mi zagadać czy napisać do kogoś. Jest to moja słabsza strona, ale wciąż staram się nad tym pracować.
Musimy pamiętać, że jesteśmy w wieku (bo zakładam, że czytają to osoby w mojej grupie wiekowej), w którym najłatwiej nawiązać nowe znajomości. Później będzie coraz ciężej.
Poprzez poznawanie innych możemy się wiele nauczyć. Zyskać nowe doświadczenia, które być może kiedyś nam się przydadzą. Musimy otaczać się ludźmi wartościowymi, którzy będą coś wnosić do naszego życia, a nie tylko wynosić. Trzeba potrafić odróżnić tych dobrych i godnych zaufania od tych złych. Nie raz spotkamy na swojej drodze postacie, które nas zranią, oszukają czy zrobią coś, przez co będziemy mieć uraz do innych. Będą też tacy, którzy zostaną przy nas mimo wszystko.
Niezupełnie o tym chciałam tu pisać. Wróćmy do głównego tematu dzisiejszego posta. Poznawanie nowych rzeczy, ludzi jest trudne. Głównie przez strach. Boimy się, że nas nie zaakceptują, co o nas pomyślą. Wydaje mi się, że to jeden z większych powodów, przez które trudno się nam nawiązuje kontakty. A jak wiadomo z trudnościami trzeba walczyć, Tak powinno być również w tym przypadku. Jestem zdania, że lepiej coś zrobić i tego żałować, niż później mieć pretensje, że się czegoś nie zrobiło. Akurat tutaj pasuje to bardzo dobrze. Dużym ułatwieniem jest pisanie przez internet ze znajomymi z naszego otoczenia. Niektórym właśnie przez to dużo łatwiej jest się dogadać.  Oczywiście rozmowa jest lepsza i potrzebna, ale na początku można spróbować poprzez pisanie. I tutaj pojawia się mała propozycja ode mnie. Bardzo chętnie was wszystkich poznam! Lubię pisać z moimi czytelnikami, poznawać osoby, które mnie obserwują na blogu, insta czy snapie. Jeśli ktoś jest chętny to zapraszam! Myślę, że najwygodniej byłoby na moim fanpage (Moda damska styl uliczny)
Buty nike huarache - Moda damska styl uliczny

Leave a comment