Ako (ne) nakupovať počas tehotenstva?

Tento článok som chcela spísať a vypustiť do sveta už v januári keď začali tie výpredaje a zľavy na rôznych eshopoch či kamenných obchodoch. Žiaľ sa mi to nepodarilo a teraz som dokonca rada že je to tak, pretože také bláznivé nákupy môžu ženy zažiť nie len keď sú zľavy ale dokonca aj keď zistia že sú tehotné a teraz sa nebudem baviť o nákupoch oblečenia a výbavičky pre drobca ale budeme sa baviť o nákupoch oblečenia práve pre Vás.
Poznám totiž to ženy ktoré keď sa dozvedeli že sú tehotné začali panikáriť a bláznivo nakupovať, pretože zhruba v tom 3-4 mesiaci už rastie bruško a oni sa proste nezmestia do nohavíc, trička, bundy alebo iné druhy oblečenia ich tlačia, tak sa zrazu v hlave zapne motorček, ktorý sa zapína každej žene vždy ráno keď stojí pred šatníkom. Ten motorček proste vydáva zvuky ,, nemám čo na seba". Poznáte to však? A presne toto prežívajú aj niektoré ženy ktoré zistia že sú tehotné. A preto som rada že som znova v tomto období a môžem Vám spísať tento článok z radami ako sa nezblázniť a nenakupovať blbosti.
1.)  zoznam
V prvom rade si uvedomte že prvé mesiace skutočne nebudete potrebovať nič nové, pretože sa zmestíte do všetkého čo máte v šatníku a ďalšie mesiace si nakúpte len to podsatné. Verím že v šatníku máte šaty, kabáty, trička a iné veci v oversize veľkosti, preto je úplné zbytočne kupovať takéto veci. Jedine čo sa Vám oplatí kúpiť zhruba vo vyššom štádiu tehotenstva sú nohavice. Výber nohavíc už nechám na Vás, pretože vy musíte zistiť v ktorých sa cítite najlepšie. Takže si spíšte zoznam čo vlastne potrebujete v posledných mesiacoch. Nezabúdajte že ešte pár mesiacov po pôrode budete nosiť tehotenské oblečenie keďže bruško sa hneď nestratí ( teda česť výnimkám akou som ja).
2.) cena
Ako som vyššie spomínala tak tehotenské oblečenie budete nosiť len pár mesiacov, preto je zbytočné míňať na neho mailand. Tí ktorí sem chodíte pravidelne tak viete že ja som v poslednom čase podľahla sekáčom, preto ani v tomto prípade by som sekáče nezahadzovala. Ak sa Vám však nepáči tem pach po čistidle tak skúste rôzne bazári alebo sa skúste opýtať medzi kamoškami. Ušetríte tak peniaze a aj tak sa tých veci po pár mesiacoch budete sama zbavovať.
3. ) sezóna
S tehotenským oblečením je to ľahšie pretože si musíte nakúpiť veci práve pre danú sezónu. Nemôžete si predsa kúpiť šaty v zime a povedať si že ich budete nosiť v lete. Ono by to celkom aj šlo ale ak si počas tehotenstva kúpite šaty o veľkosti M tak je pravdepodobné že do leta budete nosiť S a šaty na Vás budú visieť  Preto je lepšie ak si kúpite sezóne oblečenie.
4.)  veľkosť
Tak ako je potrebné si uvedomiť čo skutočne potrebujete je dobré si uvedomiť že veľkosť počas tehotenstva no aj po ňom mení. Preto si veci zaobstaravajte vo väčšej veľkosti alebo oversize. Môže sa stáť že ani tak skoro po pôrode neschudnete na svoju pôvodnú veľkosť a že Vám veci ostanú ale ak sa budete snažiť tak sa tých veci určite jedného dňa zbavíte.
5. ) pohodlie
V tehotenstve ale aj v normálnom živote by ste si mali vyberať oblečenie ktoré je pohodlné, v ktorom sa budete cítiť dobre a hlavne príťažlivo. Niektoré ženy počas tehotenstva bojujú s tým že priberú pár kíl, že majú strie a preto je dobre ak si vyberiete oblečenie v ktorom sa budete hlavne vy cítiť dobre a príťažlivo, pretože verte či nie ale mužovi sa budete páčiť vždy ( teda hlavne tým s rozumom )
Verím že som Vám aspoň trošičku pomohla pri nákupoch a ja sa na Vás teším pri ďalšom článku či videu. Aby sme boli viac v spojení tak ma môžete sledovať aj na iných sociálnych sieťach.


Leave a comment